Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

pomoże ktoś rozwiać moje wątpliwości ?

Dział specjalnie dla waszych problemów w związkach. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy następują ciche dni, on/ona się nie odzywa, nie wiesz jak zbudować zdrowy związek, uwolnić się od toksycznej osoby albo masz jakiś inny problem, napisz tutaj.
pawel13
Nowicjusz

#1 pomoże ktoś rozwiać moje wątpliwości ?

Nieprzeczytany postautor: pawel13 » 15 sie 2018, 14:30

Witam.
Zdecydowałem założyć konto na forum, ponieważ potrzebuje opinii, rady innych ludzi o mojej sytuacji. Więc zacznę od samego początku.
Jestem w związku od 3 miesięcy ale bardzo ważne jest to, że przyjaźniliśmy się ponad 5 lat więc znamy się bardzo dobrze. Układa nam się
bardzo dobrze mogę powiedzieć, że wręcz wyśmienicie oprócz mojej zazdrości, którą mało okazuje. Sytuacja wygląda następująco, przez okres czasu w którym się przyjaźniliśmy moja dziewczyna poznała kolegę z którym spędzała dużo czasu i była z nim w luźnych relacjach. Wtenczas cieszyłem się, że kogoś poznała bo nie planowałem z nią związku, byłem za młody i chciałem się wyszaleć. Pewnego razu gdy się spotkaliśmy to opowiadała mi jak była z nim na zabawie na której świetnie się wybawiła a na koniec wieczoru nawet się całowali. Wspominała, że ma strasznie dobre relacje z nim. Byłem zadowolony wtenczas z jej szczęścia. Po długim okresie czasu zdecydowaliśmy się z Moniką na związek, nie widzę świata poza nią i mam co do niej poważnie plany. Po dwóch miesiącach czasu odkąd z nią jestem to odezwał się jej kolega. Oczywiście mi powiedziała, że do niej napisał również mnie poinformowała, że jak mi to przeszkadza to jest gotowa całkowicie zerwać z nim kontakt. Powiedziałem Monice, że nie będę jej ograniczał kontaktów, że jej ufam i niech robi co chce. Kiedyś przypadkiem Monika nie wylogowała się u mnie z Facebooka więc postanowiłem podglądnąć rozmowy z tym kolegą. Dodam że Monika chwilowo wyjechała i nie ma jej w rodzinnej miejscowości. Czytając rozmowy dowiedziałem się, że strasznie im brakuje wspólnych wieczorów spędzonych razem, typ napisał, że jak Monika wróci do rodzinnej miejscowości to od razu chce się z nią spotkać. Monika również mu odpisała kiedy po nią przyjedzie. Mimo tego Monika mi powiedziała, że jak będzie chciała się z nim spotkać to mnie poinformuje. Oceniając ich rozmowę to pisali strasznie luźno dlatego się martwię. Obecnie pracuję i zarabiam marne 2100zł Monika wyjeżdża na studia. Planuję rzucić robotę i wyjechać zagranicę, żeby zarobić i ogarnąć mieszkanie w mieście w którym będzie studiować. Poinformowałem Monikę o moich planach, powiedziała że to bardzo dobry pomysł i nawet jest za. Jestem pewny, że Monika nie zerwie z nim kontaktu (choćbym o to poprosił) i będzie chciała się z nim spotykać. Mam straszny mętlik w głowie bo strasznie się zaangażowałem i mam poważne plany, po prostu czuję, że to jest ta jedyna kobieta z którą chce iść przez życie. Nie chce jej stracić za mocno się do niej przywiązałem przez tyle lat z drugiej strony nie mam pojęcia czy będzie sens walczyć o to wszystko jak się okaże, że dalej Monika zechce być z tym typem blisko. Więc teraz pytanie do Was drodzy, za bardzo się zaangażowałem ? Czy po prostu czekać na rozwój sytuacji co czas pokaże? Mam straszny mętlik w głowie więc proszę o poważnie komentarze.
Pozdrawiam

vlad1431
Użyszkodnik

#2 pomoże ktoś rozwiać moje wątpliwości ?

Nieprzeczytany postautor: vlad1431 » 17 sie 2018, 2:06

Nie masz pewności co ona zrobi, ani też nie bardzo masz możliwość wpłynąć na to. Nie chce Cię dobijać, ale przy Twoich rozkminach "czy jestem za mało zazdrosny", nie będziesz miał większego wpływu. Zazdrość tu nie wiele pomoże. To laska powinna wiedzieć co chce, ty niczym nie zawiniłeś, żeby Cię mogła zdradzić, poza tym że może widzi tam coś, czego nie widzi z Wami.
A tego my nie wiemy.

Musisz z nią pogadać o tym, że masz obawy i czy może z tamtym przerodzić się w coś więcej niż przyjaźń. Nie jest to żadną ujmą dla Ciebie. Dasz jej do zrozumienia, że się interesujesz co będzie z Wami.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka