Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Wołyń 2016

Dział dla prawdziwych kinomaniaków.
Awatar użytkownika
Adventures
Warchoł

#1 Wołyń 2016

Nieprzeczytany postautor: Adventures » 22 mar 2017, 22:54

Oglądałem kawałkami.. niby cały,ale teraz muszę tak "przysiąść".

Tylko nie do końca mogę się pozbierać.
Smarzowski "przeczyścił kichy" UPA konkretnie.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego filmu?

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Wołyń 2016

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 23 mar 2017, 19:45

Zdania nie mam, bo nie oglądałem. Chyba zraziłem się do większości wojennych filmów po Miasto 44, Helikopter w ogniu oraz Ocalony.
Słyszałem za to, jakie kontrowersje wywołał ten film i oczywiście kto się buntował przeciwko jego powstaniu.
Rzeź wołyńska to makabryczne wydarzenie, którego daty nie sposób zapomnieć (1943r.), choć wiele osób nawet nie wie, co się wtedy stało, to właśnie dobrze, że ten film może pomóc niektórym uzupełnić braki w wiedzy na ten temat.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#3 Wołyń 2016

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 22 maja 2017, 13:14

Nie oglądałem jeszcze tego filmu, ale czytałem opinie osób które oglądały.
Powiem tylko tyle, że bardzo dobrze się stało iż Wojciech Smarzowski zrobił film o tym co zrobili w latach 1939 - 1945 wieku nasi "przyjaciele" Ukraińcy.
W ciągu tzw. Krwawej Niedzieli wymordowali w okrutny sposób 10 tys. Polaków jednego dnia.
W latach 1939 - 1945 zginęło prawdopodobnie 200 tys. Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
Z całą pewnością było to ludobójstwo, a co więcej było to tzw. genocidum atrox.

Awatar użytkownika
Marysia
Nowicjusz

#4 Wołyń 2016

Nieprzeczytany postautor: Marysia » 21 sie 2017, 13:11

Naprawdę "Wołyń" był ponad rok temu? Kurczę, jak ten czas leci :)

Adventures pisze:Źródło posta
A jakie jest Wasze zdanie na temat tego filmu?

Mi się film nie podobał. Owszem, cieszę się, że w końcu temat wołyńskiej rzezi został podjęty, ale forma i główny przekaz filmu to nie moja bajka.

Leorth pisze:Źródło posta Chyba zraziłem się do większości wojennych filmów po Miasto 44

W mojej opinii chyba nie można było zrobić gorszego filmu o Powstaniu Warszawskim niż ten gniot. Naprawdę, chciałabym dopatrzeć się jakiś pozytywów tego filmu, ale nie potrafię...