Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

od czego zacząć?

Wszystko co związane z budowaniem i naprawianiem. Elektronika, remonty i inne. Pytaj i doradzaj innym!
morris
Użyszkodnik

#1 od czego zacząć?

Nieprzeczytany postautor: morris » 15 sty 2017, 17:34

Majsterkujecie coś sami w domu? Jakie sprzęty polecacie na początek, mam trochę kluczy, śrubokrętów, ale z elektronarzędzi nic, szukam czegoś w rozsądnej cenie i w dobrej jakości, podobno ryobi jest niezłe, ktoś z was używał?

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 od czego zacząć?

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 15 sty 2017, 22:52

Być może używałem tej firmy wiertarko-wkrętarkę, nie jestem pewien, bo nie przyglądałem się (Kolorystycznie pasuje) i jeśli to ona, to była niezawodna, duża moc, dosyć poręczna i naprawdę się opłaca. Zależy też, co dokładnie chciałbyś robić, u mnie w mieszkaniu w sumie zbędna, raz na jakiś czas powieszę obraz, który w dodatku ledwo co się trzyma, właśnie z braku odpowiedniego sprzętu. <ha>

Z kolei ja sam preferuję grzebanie w elektronice, kiedy tylko mam okazje ;)
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

BlackType
Nowicjusz

#3 od czego zacząć?

Nieprzeczytany postautor: BlackType » 13 mar 2018, 0:31

Najlepiej to zacząć od podstawowych sprzętów. Wiertarka, multitool (wolę to niż X śrubokrętów), latarka czołowa (widać co się robi). A i dobre rękawiczki.

hyper
Nowicjusz

#4 od czego zacząć?

Nieprzeczytany postautor: hyper » 14 mar 2018, 23:16

Najlepiej mieć pod ręką jakieś wielofunkcyjne narzedzie [ ja mam toola od lethermana i bardzo go sobie chwalę ] ewentualnie scyzoryk, ale to już do mniejszych zadań . No i ja mam jeszcze mnóstwo różnych śrubek, nakrętek i innych drobiazgów, tak że jak coś w domu wymaga szybkiej naprawy to mam ' czesci ' zapasowe :P

BlackType pisze:Źródło posta Najlepiej to zacząć od podstawowych sprzętów. Wiertarka, multitool (wolę to niż X śrubokrętów), latarka czołowa (widać co się robi). A i dobre rękawiczki.

czy ja wiem czy rękawiczki są takie niezbędne na początek? Myślę że można się bez nich obejść. :P

kasiulka
Nowicjusz

#5 od czego zacząć?

Nieprzeczytany postautor: kasiulka » 16 mar 2018, 18:59

hyper pisze:Źródło posta Najlepiej mieć pod ręką jakieś wielofunkcyjne narzedzie [ ja mam toola od lethermana i bardzo go sobie chwalę ] ewentualnie scyzoryk, ale to już do mniejszych zadań . No i ja mam jeszcze mnóstwo różnych śrubek, nakrętek i innych drobiazgów, tak że jak coś w domu wymaga szybkiej naprawy to mam ' czesci ' zapasowe :P

jaki masz model tego leathermana ?

hyper pisze:czy ja wiem czy rękawiczki są takie niezbędne na początek? Myślę że można się bez nich obejść. :P

wydaje mi się że do takich podstawowych rzeczy nie trzeba mieć rękawiczek, już bardziej latarka się przyda, mój tato dostał czołówkę na święta od olighta i jest bardzo zadowolony

zenonm
Nowicjusz

#6 od czego zacząć?

Nieprzeczytany postautor: zenonm » 18 mar 2018, 21:09

kasiulka pisze:Źródło posta
hyper pisze:Źródło posta Najlepiej mieć pod ręką jakieś wielofunkcyjne narzedzie [ ja mam toola od lethermana i bardzo go sobie chwalę ] ewentualnie scyzoryk, ale to już do mniejszych zadań . No i ja mam jeszcze mnóstwo różnych śrubek, nakrętek i innych drobiazgów, tak że jak coś w domu wymaga szybkiej naprawy to mam ' czesci ' zapasowe :P

jaki masz model tego leathermana ?

każdy leatherman jest bardzo dobry i praktycznie niezniszczalny. Najważniejsze to tylko aby dobrać narzędzia odpowiednie dla siebie i tyle
kasiulka pisze:
hyper pisze:czy ja wiem czy rękawiczki są takie niezbędne na początek? Myślę że można się bez nich obejść. :P

wydaje mi się że do takich podstawowych rzeczy nie trzeba mieć rękawiczek, już bardziej latarka się przyda, mój tato dostał czołówkę na święta od olighta i jest bardzo zadowolony

jeśli mu się przydaje to wiadomo chociaż ja zdecydowanie wolę normalne latarki. W czołówce wyglądam jak minionek :P