Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Konsole do gier z dzieciństwa

Kącik dla miłośników gier.
Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#1 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 27 sty 2017, 23:45

Bardzo mnie ciekawi, czy za młodu byliście w posiadaniu jakiejś konsoli?
Ja się dobrze bawiłem przy Pegazusie, moja mama również. <stachu>
W między czasie u rodziny na Śląsku była Amiga, którą też regularnie ogrywałem. U sióstr w rodzimym mieście było Sony Playstation 1 i kupa zabawy przy tym. Wcześniej jeszcze miałem Atari, c**j wie skąd, ale niezbyt długi czas. Tak czy siak, powiązałem granie z beztroskim życiem, spokojem, szczęściem, a że było to w bardzo młodym wieku, zakorzeniło mi się takie myślenie i mam tak do dziś. Może nie tyle co uwielbiam grać w stare tytuły, ale je wspominać, odsłuchiwać soundtracki i planować taką "wycieczkę" po konsolach w przyszłości, niekoniecznie już samemu. ;)
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

nefere222
Nowicjusz

#2 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: nefere222 » 30 sty 2017, 8:58

Spędziłam mnóstwo wspaniałych chwil przy Pegazusie :) Bardzo miło go wspominam. Ja i moja przyjaciółka grałyśmy w Super Mario Bros, Dizzy, Contra i Mortal Combat. Ach, to były świetne czasy, aż łezka w oku się kręci ;)

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#3 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 30 sty 2017, 14:35

nefere222 pisze:Źródło posta Ja i moja przyjaciółka

Kobiety grały w Pegazusa? :o Jak zwykle jestem zaskoczony. :P
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
Tęczówka
Bywalec

#4 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: Tęczówka » 31 sty 2017, 20:26

Ja pamiętam jak jeździłam z rodzicami do cioci i ona zawsze włączała mi Ms. Pac-Man Maze Madness. Pamiętam te małe kasetki (a raczej kartridże), więc prawdopodobnie było to Nintendo 64.
Z dalszych wspominek - Play Station i Crash Bandicoot, do którego raz na jakiś czas dopuszczali mnie rodzice. Mama natomiast grała w Gran Turismo. :D

Awatar użytkownika
killer
Nowicjusz

#5 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: killer » 14 lut 2017, 13:42

Ja najmilej wspominam pierwszą odsłonę konsoli PS, teraz gry już mnie tak nie cieszą jak jeszcze lata temu. Choć teraz też chętnie by się pograło. :)

Awatar użytkownika
Mariko
Nowicjusz

#6 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: Mariko » 18 mar 2017, 23:56

W tym temacie mogę się sporo wypowiedzieć. :) Mam trochę konsol głównie starych. W sumie nazbierało się 14 w raz z tymi nowoczesnymi. Nie ukrywam że lubię grać głównie w te starsze. Czasami z kumplem gramy w klasyki jak Contra, Micro Machines, Kaczki itp. Taka klasyczna posiadówa w stylu retro z browarkiem czy tam drinami. W pojedynkę lubię klasycznie JRPG jak Chrono Trigger czy przygodówki jak Zelda. Ech piękne czasy. :) Może dlatego lubię często wracać do takich gierek. Chętnie podyskutuję na ten temat jeśli ktoś ma podobne zainteresowania. ;) Pegasusa też mam, chociaż brakuje mi złotek piątki w kolekcji, ale za to mam złotą czwórkę, którą zawsze preferowałem, szczególnie Super Robin Hooda(i ta muzyczka... miód dla uszu). :)))

TomaszW15
Nowicjusz

#7 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: TomaszW15 » 21 mar 2017, 7:43

też od czasu do czasu sięgam po klasyczne gry

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#8 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 20 cze 2017, 8:36

W dzieciństwie uwielbiałem grać na konsoli, którą większość osób kojarzy jako Pegasus (w domu) oraz Play Station 1 (w salonie gier).
Gry, które najlepiej zapamiętałem z Pegasusa, to Contra, Tank, Bomberman, Mario Bros, Ice Climber, Pacman, Popeye, Adventure Island, Alladin.
Gry, w które najbardziej lubiłem grać na PSie, to m.in. seria Tekken.

Klomb82
Nowicjusz

#9 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: Klomb82 » 22 paź 2017, 13:40

Nie pamietam jaka to była konsola - i żałuję, że nie pamiętam. Za to wiem, że miałem taki pistolet na kablu i strzelało sie do kaczek... :D

Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#10 Konsole do gier z dzieciństwa

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 11 gru 2017, 19:14

Zapewne był to Pegasus, fajnie się grało ?

Dodano po 7 miesiącach 30 dniach 16 godzinach 45 minutach 59 sekundach:
Leorth - pamiętasz jak nazywały się gry z Pegasusa, w których leciało się statkiem kosmicznym i strzelało do innych statków ?
Dodam tylko, że te gry były na kartridżu 168 in 1 dołączanym do Pegasusa.

Dodano po 2 dniach 23 godzinach 26 minutach 33 sekundach:
Znalazłem:

http://pegasus-online.pl/strzelanki/cho ... macrossnes