Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Ćwiczenia siłowe, a kręgosłup

Treningi, suplementacja, dieta, problemy z ćwiczeniami, porady dla początkujących i inne.
Awatar użytkownika
LilPeneros
Warchoł

#1 Ćwiczenia siłowe, a kręgosłup

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 05 lip 2017, 10:51

Siema, kieruję ten post przede wszystkim do Borysa, ale jeśli ktoś z Was też posiada wiedzę na temat, który przedstawię poniżej, to zachęcam do udzielania się w tym temacie.

Zakładam taki temat, ponieważ mam zamiar po ponad roku bez regularnych treningów siłowych wrócić na siłownię i tym razem zbudować Herkulesową sylwetkę (umięśnioną i odtłuszczoną) - coś a'la Herkules Farnezyjski.
Przy okazji mam zamiar wyprostować kręgosłup na tyle ile to tylko możliwe.

Jakich ćwiczeń nie powinno się wykonywać jeśli ma się skrzywienie boczne kręgosłupa w prawo (skolioza) z pogłębieniem tzw. fizjologicznej kifozy (zaokrąglone plecy).

Jakie ćwiczenia siłowe są szczególnie wskazane przy takich wadach postawy aby stan kręgosłupa był coraz lepszy, a nie coraz gorszy ?
Słyszałem, że należy robić tzw. niesymetryczne ćwiczenia siłowe na wolnych obciążeniach.

Moim celem jest wyprostowanie kręgosłupa oraz Herkulesowa sylwetka.

Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#2 Ćwiczenia siłowe, a kręgosłup

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 05 lip 2017, 19:49

Jedyne o czym słyszałem, to o treningu z bardzo małym obciążeniem, aby powolutku wzmacniać mięśnie pleców i nie obciążać za bardzo kręgosłupa. Zależy też od natężenia wady, niektórzy z nią normalnie ćwiczą, tzn. lekarz im pozwolił.
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Piotr15
Nowicjusz

#3 Ćwiczenia siłowe, a kręgosłup

Nieprzeczytany postautor: Piotr15 » 07 gru 2018, 11:36

Jeśli lekarz nie pozwala to nie ma co próbować. Bo można sobie bardziej zaszkodzić niż to warte, a kręgosłup może doprowadzić nawet na wózek