Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Sposoby na przeziębienie

Czyli jak dbać o nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Leorth
 Administrator

#11 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: Leorth » 05 sty 2017, 1:28

Mnie w poprzednim tygodniu dopadło przeziębienie, vicks nie za wiele mi pomógł, a podobno to był ten "mocniejszy", cokolwiek to miało znaczyć. Jak wspomniałem, pijąc wodę prawdopodobnie lepiej by podziałała. Lekko zapchana lewa dziurka w nosie do dziś daje o sobie znać. Coś czuję, że moja praca (Już była) przy lakierach do paznokci maczała w tym palce (Nalewanie lakierów, bez masek i wentylacji). Nigdy w sumie nie chorowałem tak długo jak w grudniu.

Borys pisze:Źródło posta Unikamy przy tym źródeł argininy - orzechów i czekolady.

A to ciekawe, większość informacji w internecie zawiera wzmiankę o jedzeniu orzechów, więc jak to w końcu jest?
Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#12 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 09 sty 2017, 15:32

Co do argininy, to tzw. NO-boostery mogą sprzyjać powstawaniu nowotworów gdyż powodują powstawanie ogromnych ilości wolnych rodników.
Wspominał o tym Borys na forum MH, a także pisało o tym w pewnej książce (o ile się nie mylę).

Awatar użytkownika
podpoznaniak
Nowicjusz

#13 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: podpoznaniak » 10 sty 2017, 13:20

ponoć herbata z imbirem jest dobra, trudno powiedzieć bo nigdy nie jechałem tylko na niej, zawsze jakieś dodatkowe wspomagacze, więc nie wiadomo co przeważyło.. mimo to polecam, bo ogółem herbata wygrzewa, a imbir znany jest z takich właściwości.
"jak chcesz dojść na szczyt, to nie dziw się że będzie pod górkę"

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#14 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 10 sty 2017, 14:31

Imbir ma właściwości rozgrzewające i zarazem przeciwzapalne.
Jeśli doda się trochę imbiru, do ciepłej herbaty, to ta herbata będzie się wydawała jeszcze cieplejsza (w czasie picia), ale o to chodzi żeby w czasie przeziębienia się dobrze wygrzać.

Awatar użytkownika
Barglaz
Użyszkodnik

#15 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: Barglaz » 17 sty 2017, 11:13

Lil co sądzisz o witaminie C lub propolisie na okres zimowy dla osób często chorujących?

Awatar użytkownika
marekaleksander2
Nowicjusz

#16 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: marekaleksander2 » 17 sty 2017, 14:03

Najlepsze są domowe sposoby, chociaż wiadomo z czosnkiem lepiej uważać :D
Bez zgody Administratora nie umieszczamy w sygnaturze linków przekierowujących do innych stron. //Leorth

Awatar użytkownika
Leif
Bywalec

#17 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: Leif » 19 sty 2017, 13:18

A próbowaliście ostrych papryk?
Mi się kiedyś świetnie sprawdzało zrobienie i zjedzenie mocnego "sosu" lub zupki na bazie "gorącego kubka", do którego sypałem duuużżżoooo różnych ostrych papryk plus duże ilości sosu tabasco. Zwykle dłuższą chwilę po czymś takim czułem się jakbym miał gorączkę i robiłem się bardzo senny, ale tak wygrzewało, że na drugi dzień byłem zdrów.
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
Michał Gołkowski

MarcePan
Nowicjusz

#18 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: MarcePan » 24 sty 2017, 11:13

czosnek i różne nalewki na czosnku są dobre, jako profilaktyka

Ostre żarcie potrafi świetnie przeczyścić zatoki i odblokować nos.

nefere222
Nowicjusz

#19 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: nefere222 » 30 sty 2017, 8:37

Na przeziębienie polecam napar z imbiru. Świetnie rozgrzewa, łagodzi ból gardła i kaszel. Wystarczy pokroić imbir w plasterki i zalać gorącą wodą. Następnie zaparzać napój pod przykryciem ok. 10 minut. Po tym czasie można jeszcze dodać łyżeczkę miodu lub kilka kropel soku z cytryny dla wzmocienia efektu. Później trzeba szybko wypić wywar i pędem do łóżka, żeby się wypocić :)

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#20 Sposoby na przeziębienie

Nieprzeczytany postautor: Borys » 11 lut 2017, 18:46

Leorth pisze:Źródło posta A to ciekawe, większość informacji w internecie zawiera wzmiankę o jedzeniu orzechów, więc jak to w końcu jest?

Ależ oczywiście, to świetne źródło wapnia, magnezu, fosforu i pierwiastków śladowych. Ważne są oczywiście źródła, niektóre rodzaje są podatne na grzybowe neurotoksyny. Miałem na uwadze jedynie sytuację, gdy dojdzie do zachwiania homeostazy - niewiele snu, stres, nadmierne odchudzanie, fizyczna eksploatacja, wyziębienie itp. W stanie choroby trzeba uprzykrzyć życie wirusowi i ograniczyć namnażanie, odpowiednie rodzaje białek (aminokwasów) i witaminy mają niebagatelne znaczenie.