Drogi użytkowniku!
Witaj na męskim forum! Jeżeli poszukujesz tutaj pomocy w temacie seksu, związków, mody, zdrowia lub czegokolwiek innego, dołożymy wszelkich starań, abyś wyszedł (albo został) z uśmiechem na ustach. Nim będziesz stawiać swoje pierwsze kroki, zapoznaj się proszę z regulaminem (I zasadami poprawnej pisowni). Nie bój się zakładać nowych tematów i proponować zmian na forum, każda pomoc jest mile widziana.

Stres, k&$!@

Czyli jak dbać o nasze zdrowie.
KULT
Nowicjusz

#11 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: KULT » 03 paź 2016, 12:42

Xanax i inne leki bym odradzał bo to jest zbyt proste i można się wkręcić.

Wypad z żoną na weekend najlepiej, pobyć ze sobą. Naładować baterie po prostu :)

Poczytaj sobie o LSD. Swoiste katharsis. Prócz wizuali wystąpi 'ego death'. W tym stanie spojrzysz na swoje bieżące problemy z perspektywy osoby trzeciej wyłączając emocje. Ocenisz co jest dobre, co jest złe, co mogłeś zrobić lepiej, ustalisz priorytety, zadasz kilka pytań, odpoczniesz psychicznie. Ważne przed wkroczeniem w odmienne stany świadomości jest zapoznanie się z set&settingu. Jeżeli jesteś zainteresowany to polecam książki Stanislava Grofa.

Ewentualnie, medytacja, progresywna relaksacja mięśni, joint by nie zaszkodził.
beat generation

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#12 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 03 paź 2016, 13:39

Odradzasz Xanax, a polecasz gościowi LSD ? Mądra rada. <ha>

KULT
Nowicjusz

#13 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: KULT » 03 paź 2016, 16:16

Tak polecam ogólnie wszystkim którzy chcieliby siebie lepiej poznać/bądź zrozumieć. Raczej była to taka ciekawostka o działaniu psychodelików.

A co do Alprazolamu, to tylko przesunięcie w czasie, maskowanie problemów. Można się wkręcić bo to przyjemne, łatwe i proste. Tylko co potem?

edit: miał ktoś do czynienia z Ashwagandhą?
beat generation

Awatar użytkownika
Borys
Arogant

#14 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: Borys » 03 paź 2016, 21:42

KULT pisze:A co do Alprazolamu, to tylko przesunięcie w czasie, maskowanie problemów. Można się wkręcić bo to przyjemne, łatwe i proste. Tylko co potem?

Mi tam bardzo pomógł na maturze z języka polskiego i wcale nie uważam, że przesunął ją w czasie i maskował jakieś większe problemy <kciuk>
Odróżnijmy to, co jest przewlekłe od tego, co ma charakter incydentalny.

Awatar użytkownika
LilPeneros
Arogant

#15 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: LilPeneros » 05 paź 2016, 20:43

KULT - Ashwagandha mówisz ?
Na poprawę witalności dla jakiegoś gościa po 40-stce w sam raz, chociaż istnieją inne sprawdzone suplementy jak:

standaryzowany wyciąg z Panax Ginseng (żeńszeń właściwy lub jak kto woli żeńszeń koreański), ALBO różeniec górski (znany jako korzeń arktyczny lub rhodiola rosea).

Natomiast co do rzeczy na receptę to skuteczna i stosunkowo bezpieczna (nawet dla osób starszych) jest Hydroxyzyna.
Można z brania jej zrezygnować z dnia na dzień i nie czuć prawie wcale objawów odstawiennych przynajmniej przy dawkowaniu 2 x 25 mg / dzień.
Jednak jest to lek na receptę i dlatego należy się zastanowić czy jest potrzeba jego stosowania.

morris
Użyszkodnik

#16 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: morris » 10 sty 2017, 14:14

Miałbym poważne obawy przed stosowaniem mocniejszych środków na stres, bez recepty można sobie kupić nervomix forte, sam to na sobie stosowałem kilka razy jak już nic innego nie pomagało i jakoś to pozwalało mi się wziąć w garść, a przy tym jest ziołowe i nie ma potem problemu z odstawieniem

nefere222
Nowicjusz

#17 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: nefere222 » 30 sty 2017, 8:24

Ja gorąco polecam wszelkie preparaty z żeń-szeniem. Wspaniale koi nerwy i pozwala odzyskać radość życia. Stosowałam go w okresie, kiedy przez trudną sytuację rodzinną byłam dosłownie kłębkiem nerwów. Pomógł mi odzyskać równowagę i wyprowadził z ciężkiego stanu rezygnacji. Co ważne żeń-szeń nie działa usypiająco, lecz lekko pobudza i jednocześnie wewnętrznie uspokaja.

Awatar użytkownika
salata
Pieniacz

#18 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: salata » 09 lut 2017, 22:58

Cóż, ogólnie poprawa jest ogromna. Przestałem się spinacze zawodowo i po prostu wyje!3% na większość spraw. Przestałem robić także plany na średnią i krótką przyszłość. Więc nie mam powodów aby się stresować czymś czego nie mam. Potrzebowałem luzu od wszystkiego czym się do tej pory ograniczałem. Trzymanie się ciagle diety, reżim 3 treningów w tygodniu, unikanie alkoholu. Jedynie czego się trzymam to unikam w tygodniu wysoko przetworzonego żarcia. Chyba po prostu musiałem złapać oddech. Na wiatr w żagle nadal czekam, ale czuję że pod koniec lutego nabiorę znów chęci. Chodzi mi po głowie nowy eksperyment.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata

Awatar użytkownika
Simple
Bywalec

#19 Stres, k&$!@

Nieprzeczytany postautor: Simple » 10 lut 2017, 20:39

dobrze jest w przypadkach stresu zadaje sobie kilka pytań:
-dokąd tak się pędzi?
-po co tak pędzi?
-i co jest na końcu tej gonitwy?